256file.com


Игри
Графички дизајн на софтвер
Развојни алатки
Комунални услуги и оперативни системи
Софтвер за безбедност
Бизнис Софтвер
Видео Софтвер
Забава Софтвер
Комуникации
Продуктивноста на софтвер
Почетна програмска опрема
Вмрежување Софтвер
MP3 и аудио софтвер
Прелистувачи
Скринсејвери и позадини
Едукативен софтвер
Возачите
Интернет Софтвер
iTunes и iPod Софтвер
Дигитален фото програмска опрема
Десктоп Додатоци
Патуваат
Блог за преземање
Карактеристики
Downloads
Едукативен софтвер > Мапа на софтвер

UTM Coordinate Converter 1.0.1

Опис: Конвертирате помеѓу различни географски координатни системи.
Верзија: 1.0.1
Платформа: Windows
Оперативен систем: Windows XP/Vista/7/8
Издавач: Ewert Technologies
Дозволата: Бесплатно
Цена: Бесплатно
Барања: Java JRE 7 or higher
Големина на датотеката: 61.96 mb.
Име на датотека: uccSetup_JRE_1.0.1.4.exe
Пуштање: 18.07.2015 21:01
Преземете, 61.96 mb.

Quick License Manager - Создадат професионални и сигурен клучеви лиценца за заштита на вашиот софтвер против пиратеријата. YouTube Playlist Creator Plus - Се изгради, да креираат, клон, спои, и уредување на плејлистата на YouTube. CDBurnerXP Portable (32-bit) - Create ISO files, burn DVDs, and rip your favorite songs from audio CDs. Baidu Antivirus 2015 - Заштита на вашиот компјутер од малициозен софтвер, фишинг веб-сајтови, црви и тројанци. SimCity 2000 DOS - Create ISO files, burn DVDs, and rip your favorite songs from audio CDs. Emsisoft Free Emergency Kit - Чиста инфицирани компјутери со колекција на поправка алатки. Hotspot Shield Elite - Безбедна вашата врска со јавниот Wi-Fi мрежи со премија VPN алатка. Age of Empires - Create ISO files, burn DVDs, and rip your favorite songs from audio CDs. KRyLack Burning Suite - Снимате DVD податоци, HD-DVD и Blu-ray дисковите, се создаде аудио и податоци ЦД-а, видео DVD.


Contacts